Все що потрібно знати про холодну вулканізацію

Холодна вулканізація – це спосіб з’єднання конвеєрних стрічок з використанням спеціально розробленої клейової суміші, що застигає при зниженій температурі. Цей спосіб відрізняється від гарячої вулканізації тим, що всі необхідні роботи зі стикування стрічок можуть проводитись без вулканізатора.

Метод холодної вулканізації стрічки конвеєра — це досить бюджетний, якісний та максимально швидкий варіант проведення ремонту та стикування стрічок.

Історія способу холодної вулканізації

Цей тип вулканізації безпосередньо пов’язаний з таким матеріалом, як каучук, який людство почало використовувати після відкриття Колумбом Нового Світу. Але метод, який сьогодні прийнято називати вулканізацією, масово почав використовуватися лише після 1839 року. Варто відзначити, що відкритий він був абсолютно випадково, після того, як змішаний із сірою каучук розтікся по розігрітій печі. Як результат, утворилася гума. Відкрив цей матеріал та метод винахідник з Америки Чарльз Нельсон Гудьїр.

Через кілька років, А. Парксом було розроблено метод холодної вулканізації, який передбачав використання хлористої сірки S2Cl2. Цей спосіб почали застосовувати під час виробництва тонкостінних предметів, наприклад, дитячих іграшок. Варто зазначити, що за властивостями дані вироби набагато гірші, ніж вироби, які виготовлені з використанням методу гарячої вулканізації.

У 1932 році С. Лебедєв зробив відкриття, завдяки якому з’явилася можливість виробляти гуму зі штучного каучуку. Цю технологію успішно використовують і сьогодні. Гума, яка має такі високоякісні показники, становить конкуренцію іншим типам матеріалів сучасної хімії.

Переваги холодної вулканізації

  • Стикування стрічок транспортера можна безпосередньо на місці виробництва. Немає необхідності знімати стрічку з конвеєра;
  • Надійність з’єднання способом холодної вулканізації становить до 75% від надійності стрічки;
  • Немає потреби в підключенні до лінії 380В;
  • Метод може бути використаний в обмежених просторах, коли неможливо задіяти вулканізатор;
  • Спосіб холодної вулканізації можна використовувати в місцях з великою концентрацією вогненебезпечних газів.

Всі перелічені вище переваги ще раз доводять те, що для такого типу ремонту потрібний зовсім невеликий проміжок часу. Вже за кілька годин, виробничий процес можна буде повністю відновити. Істотно скорочується простий конвеєр. У процесі ремонту немає необхідності задіяти дорогий вулканізаційний прес, що дозволяє заощадити кошти. Крім цього, для стикування знадобиться лише ручний, шліфувальний інструмент, а також клей. Відремонтований таким чином стик буде надійно служити доти, доки сама стрічка не зноситься.

У процесі холодної вулканізації нами використовуються лише якісні закордонні клеючі суміші та двокомпонентні клеї, що дає можливість досягти максимальної міцності. За рівнем міцності даний метод нічим не гірший за механічні з’єднувачі, проте останні надають негативний вплив на приводні барабани.

Обмеження під час використання методу холодної вулканізації:

  1. Під час проведення робіт температура повітря не повинна опускатися нижче 5-10 °C.
  2. Повністю відновити роботу конвеєрної стрічки можна не раніше, ніж через 12 годин її відстою без навантажень.
  3. Не рекомендується проводити ремонтні роботи з використанням методу холодної вулканізації при високому рівні вологості та запиленості.

Сфера використання

Ремонт конвеєрних стрічок з використанням способу холодної вулканізації є одним з найбільш затребуваних, оскільки за його допомогою вдається суттєво збільшити ефективність роботи конвеєра. Крім цього, за допомогою даного способу можна зробити стикування стрічок у таких місцях, в яких через обмежений простір неможливо використовувати масивний вулканізатор. Також цей метод часто використовується в шахтах, тому що там заборонено проводити з’єднання стрічки механічним з’єднанням через високий рівень вибухонебезпечності.

Необхідний інструмент та матеріали

Для дотримання технології даного процесу, необхідний перелік наступних інструментів і матеріалів: набір шорсткого та ручного інструменту, очищувач, двокомпонентний клей та гума, що самовулканізується.

Досвідчені співробітники ТОВ НВП «Укренергопостач» швидко та якісно виконають усі необхідні ремонтні роботи, пов’язані зі стикуванням конвеєрних стрічок, та, якщо є така необхідність, використовують для цього метод холодної вулканізації. Проведення стикування стрічок, що мають ширину вище 1400 мм, слід виконувати лише способом холодної вулканізації.

Все необхідне для ремонту конвеєрних стрічок прямого постачальника!

+38 067 484 49 31

ТОВ НВП «Укренергопостач» займається професійним ремонтом конвеєрних стрічок та футеруванням приводних барабанів конвеєрів по всій Україні. Супутнім напрямком професійної діяльності є постачання необхідних інструментів, комплектуючих та пристроїв для ремонту та обслуговування конвеєрів.

У нас можна придбати:

  • клеї, адгезиви та розчини, у тому числі двокомпонентний клей холодної вулканізації TP100;
  • футерувальна та ущільнювальна гума для ремонту конвеєрних стрічок та футерування барабанів;
  • екструдери-пістолети для клею, шліфувальні диски;
  • ножі-очисники конвеєрної стрічки (скребки для конвеєра): керамічні та поліуретанові.