Ремонт конвеєрних стрічок

Конвеєрна стрічка, як і будь-який складний рухомий механізм, має визначені виробником терміни планової заміни вузлів. Термін експлуатації стрічки та її окремих деталей може виявитися коротшим і спричинити позаплановий ремонт при порушенні експлуатаційних вимог.

Ось найбільш характерні ознаки того, що стрічка потребує ремонту або обслуговування:

 • Пробуксування стрічки на головному барабані
 • Сильне зношування поверхні стрічки
 • Швидкий прихід у непридатність допоміжних поверхонь
 • Проби стрічки
 • Обрив на стику
 • Деформація кромок стрічки
 • Поздовжні пошкодження стрічки
 • Деформація гумового шару

Порушення норм зберігання запасних вузлів може призвести до виходу з ладу до встановлення на працюючий конвеєр.

Не дотримання правил роботи на конвеєрі має вкрай негативний економічний ефект: призводить до простою конвеєрної стрічки та подорожчання її змісту.

Які причини виникнення цих порушень роботи?

 1. Пробуксування стрічки на головному барабані. Причина порушення експлуатації та технічного обслуговування: перевантаження транспортера, зміщення стрічки щодо барабана, прослизання через попадання мастила.
 2. Сильне зношування поверхні стрічки. Порушення технічного обслуговування призводить до недостатнього натягу, як наслідок, прогину стрічки та пробуксовки.
 3. Швидке знос допоміжних поверхонь. Несвоєчасне обслуговування та заміна зношених барабанів призводять до стопора крутних елементів верхньої гілки.
 4. Проби стрічки. Порушення норм експлуатації призводить до падіння виробів з висоти та появи пробоїв на стрічці.
 5. Обрив на стику. Причина в критичному натягу на транспортному вузлі через перевантаження або блокування руху барабана продуктом, що переміщується.
 6. Деформація кромки стрічки. Співробітники конвеєра не усунули зміщення стрічки, що призводить до тертя корпусу.
 7. Поздовжні пошкодження стрічки. Робота на зношених роликах призводить до контакту стрічки з металевими елементами конструкції та виходу стрічки з ладу.
 8. Деформація гумового шару. Для гумової поверхні критичний контакт із мастилом на масляній та рідкій основі. Наслідок – деформація гуми.

Все необхідне для ремонту конвеєрних стрічок прямого постачальника!

+38 067 484 49 31

ТОВ НВП «Укренергопостач» займається професійним ремонтом конвеєрних стрічок та футеруванням приводних барабанів конвеєрів по всій Україні. Супутнім напрямком професійної діяльності є постачання необхідних інструментів, комплектуючих та пристроїв для ремонту та обслуговування конвеєрів.

У нас можна придбати:

 • клеї, адгезиви та розчини, у тому числі двокомпонентний клей холодної вулканізації TP100;
 • футерувальна та ущільнювальна гума для ремонту конвеєрних стрічок та футерування барабанів;
 • екструдери-пістолети для клею, шліфувальні диски;
 • ножі-очисники конвеєрної стрічки (скребки для конвеєра): керамічні та поліуретанові.
ТОВ НВП «УкрЕнергопостач» є офіційним дистриб’ютором компанії SHANXI HUAO INDUSTRY AND TRADE GROUP CO., LTD в Україні

Непередбачені фактори, експлуатація стрічок у конвеєрах при високих навантаженнях призводять до їх ушкоджень, технологічного зношування. У таких ситуаціях за нормативними вимогами роботу транспортера вантажів заборонено. Устаткування необхідно зупинити, потім виконати ремонт, техобслуговування. Зроблені процедури дозволять запобігти аварії, уникнути складніших пошкоджень конвеєрного пристрою.

Види ремонту стрічки конвеєра

При виході з експлуатації недоцільно змінювати стрічку повністю. Ефективніше зробити ТО, здійснити ремонт пошкодженої ділянки. Відновлення нормативних властивостей виконують такими видами реконструкції:

 • механічним методом;
 • вулканізацією;
 • склеюванням.

У першому випадку ремонт роблять кріпильними вузлами, інструментами.

Метод гарячої вулканізації є найбільш ефективним. Потребує застосування спецобладнання. Процес тривалий, технологічно складний.

Склеювання (холодна вулканізація) – популярний спосіб швидко повернути стрічку конвеєра до стандартного стану. На затвердіння сполучного полотна речовини йде від 6 до 8 годин.

Стикування країв конвеєрної стрічки методом гарячої вулканізації

 • Застосовуються спеціальні гуми – обкладальні, прошаркові, а також особливо міцні клеї.
 • Потрібно використовувати переносні вулканізаційні преси. Забезпечується тиск на краї полотна від 1 МПа за температури +150 °С.
 • Потрібно мати гуми – прошаркову, обкладальну, а також розчинники на основі етицелату та бензину. Якщо клей загусне раніше терміну, його можна привести в норму таким розчинником. Клеєм промазуються поверхні прошаркових гум та всього стику.
 • Обробка кінців полотна має бути ступінчастою. Якщо транспортерна тканина має міцність до 100 Н/мм і досягає ширини не більше 1,2 м, тоді стикування допустимо робити відповідним механічним способом.

Особливості ремонту конвеєрних стрічок

Щоб реконструйована стрічка була відновлена ​​надійно, витримувала важкі навантаження, необхідне грамотне проведення ТО та ремонтних робіт. Досягти цього можна лише за допомогою досвідчених фахівців, які дотримуються технологічних норм. Також знадобиться спеціальне обладнання, СЗЧ, інструменти. Все це мають спеціалізовані ремонтні бригади, які виконують роботи практично в будь-якій локації об’єкта.

РЕМОНТ КОНВЕЄРНИХ ЛІНІЙ - ЯК МИ МОЖЕМО ДОПОМОГТИ
 • Стикування конвеєрних стрічок типу ТК методом холодної вулканізації,
  механічні з’єднувачі, наклейка рифлів, ремонт обкладок конвеєрних стрічок тощо
 • Стикування конвеєрних стрічок типу ТК та РТЛ методом гарячої вулканізації (за наявності у Замовника прес-вулканізатора).
 • Футерування барабанів стрічкових конвеєрів (привідних, натяжних, відхиляючих) та магнітних сепараторів, при можливості без демонтажу барабана зі ставу конвеєра спеціальними гумовими профільованими тех. пластинами вітчизняного та імпортного пр-ва, а також гумовими тех. Пластинами з металокерамічними вставками.

Варто зазначити, що у вугільних шахтах 70% пожеж на конвеєрному транспорті відбувається саме через пробуксування приводних барабанів у стрічці. При терміні гарантії на наші роботи 1 рік термін служби гумового покриття становить не менше 3-х років за умови дотримання правил експлуатації стрічкових конвеєрів.

 • Обгумування або напилення полімерними матеріалами металевих поверхонь труб, бункерів тощо. для запобігання налипання вантажу та зносу стінок обладнання. Роботи з напилення спеціальними антиадгезивними компаундами виконувались для ТОВ «Тіс Вугілля», ТОВ «Тіс Руда».
 • Постачання барабанних ножів очисників та скребків вторинного очищення конвеєрної стрічки зі змінними поліуретановими сегментами та торсіонним пристроєм притиску. Використання змінних поліуретанових елементів очищення виключає утворення абразивного ядра між стрічкою та чистячий елемент порівняно з традиційним гумовим скребком і, як наслідок, термін експлуатації конвеєрної стрічки значно зростає.
 • Постачання інструменту (в т.ч. прес – вулканізаторів на будь-яку ширину стрічки) та витратних матеріалів для стикування конвеєрних стрічок та футерування конвеєрних барабанів виробництва SHANXI HUAO INDUSTRY AND TRADE GROUP CO., LTD., а також інших брендів (т.м. “Тип Топ”, “Нілос”, “Матадор”).
 • Проводимо майстер – класи зі стикування конвеєрних стрічок, футерування барабанів для персоналу Замовника.
ДІЗНАТИСЯ ВАРТІСТЬ
Напишите нам Ваш запрос. Наши специалисты оперативно ответят на любые вопросы о сроках и условиях поставки или проведения работ.