Футерування приводних барабанів конвеєра

Футерування барабанів стрічкових конвеєрів – це приклеювання спеціальних футерувальних пластин до його поверхні. Обгумування має максимально позитивний ефект на всі показники роботи конвеєрів – футерувальні пластини знижують ймовірність прослизання, сходу та налипання стрічки, тому продовжується і термін експлуатації обладнання.

Футерівка дозволяє стабілізувати прямолінійність ходу, захистити від корозії та абразивного зносу (наприклад, від попадання на поверхню барабана матеріалів, що транспортуються), збільшує коефіцієнт тертя з конвеєрною стрічкою і знижує темпи її зношування.

Як проводиться футерування приводного барабана стрічкового конвеєра

Процес футерування складається з семи важливих етапів:

 1. Попередня підготовка робочої поверхні приводного барабана. Проводиться обробка поверхні з використанням кутової шліфувальної машинки на глибину від 30 мкм, Шорстка поверхня потрібна для кращого зчеплення з праймером
 2. Наступний етап – це очищення поверхні, що готується, від різних забруднень. Для очищення від жирових та інших забруднень застосовуються спеціальні засоби для чищення, що не надають негативного впливу на обладнання.
 3. Нанесення праймера. Час витримки ґрунтовки (праймера) підбирається залежно від температурних умов.
 4. Нанесення клеючої речовини для склеювання гуми та металу.
 5. Поклейка гуми футеровки на обід барабана.
 6. Закладення стикових зазорів футерування. Зазори можуть бути заповнені за допомогою екструдера або пошарового заповнення.
 7. Обробка стикових зазорів.

Після закінчення процесу футерування барабани стрічкових конвеєрів надійно упаковують і відправляють клієнту для подальшого монтажу на конвеєр.

Резино-керамическая футеровка приводного барабана ленточного конвейера

Гумокерамічна футерування барабанів проводиться з великої кількості керамічних елементів, а також гуми, яка не зазнала процесу вулканізації. Такий спосіб футерування барабанів конвеєра – це можливість збільшити термін служби обладнання, яке експлуатується в умовах підвищеної вогкості та забрудненості.

Довжина та форма облицювання залежить від розмірів керамічних пластин. Пластини запобігають процесу накопичення забруднень між стрічкою і барабаном, відводять воду, а також збільшують зчеплення зі стрічкою, запобігаючи таким чином зміщення і можливе прослизання транспортної стрічки.

Відмінність діаметрів барабанів частково вдається компенсувати за рахунок регулювання висоти керамічного футерування.

Гумокерамічні футерувальні пластини наварюються на натяжні та поворотні доріжки, електробарабани та барабани стрічкового конвеєра, у яких діаметр становить не менше 300 мм.

Переваги футерування барабанів конвеєра

До основних переваг футерування конвеєрів варто віднести те, що гумові пластини:
 • Виконують функцію видалення води та різних забруднень через спеціальні жолобки, виконані в процесі виготовлення. Це призводить до того, що бруд практично не накопичується між транспортною стрічкою та приводним барабаном.
 • Сприяють захисту барабана від впливів негативних зовнішніх факторів: корозії та деформації від води та різних агресивних речовин.
Футеровка – це можливість запобігти цілій серії можливих проблем при експлуатації обладнання.
Матеріали для футерування

ТОВ НВП «Укренергопостач» пропонує широкий вибір сучасних та якісних матеріалів для футерування приводних барабанів. , що застосовуються у різнопланових кліматичних та технологічних умовах:

 • Рифлену гуму для футерування барабанів. Може бути вкрита ромбоподібним або круглим профілем.
 • Гладку гуму для футерування барабанів. Призначена для встановлення на барабанах, що відхиляються, які працюють при інтенсивних і пікових навантаженнях.

Товщина рифленої та гладкої гуми для футерування барабанів знаходиться в діапазоні від 6 мм до 15 мм. Важливо помітити, що гума для футерування барабанів відрізняється високою стійкістю до розривів, проте її властивості можуть сильно відрізнятися, тому підбір здійснюється залежно від умов експлуатації. У продажу також є різноманітні комбіновані резино-керамічні пластини для футерування, які успішно зарекомендували себе в найважчих умовах роботи (аж до крайньої обводненості).

Професійне футерування приводних барабанів конвеєра в Одесі та по всій Україні

«Укренергопостач» – компанія, яка професійно займається футеруванням барабанів. Наші співробітники – це висококваліфіковані фахівці, готові виконати футерування барабанів максимально швидко та якість.

Послуги надаються не лише на площах нашої компанії, але також і на території замовника (за попереднім погодженням).

Наявність великої кількості якісних футерувальних матеріалів, у тому числі німецьких клейових складів та ґрунтовки – це основні переваги на користь звернення до фахівців компанії «Укренергопостач».

Ми гарантуємо клієнтам індивідуальний підхід, високу якість послуг, надійність, гарантію та конкурентні ціни!

Все необхідне для ремонту конвеєрних стрічок прямого постачальника!

+38 067 484 49 31

ТОВ НВП «Укренергопостач» займається професійним ремонтом конвеєрних стрічок та футеруванням приводних барабанів конвеєрів по всій Україні. Супутнім напрямком професійної діяльності є постачання необхідних інструментів, комплектуючих та пристроїв для ремонту та обслуговування конвеєрів.

У нас можна придбати:

 • клеї, адгезиви та розчини, у тому числі двокомпонентний клей холодної вулканізації TP100;
 • футерувальна та ущільнювальна гума для ремонту конвеєрних стрічок та футерування барабанів;
 • екструдери-пістолети для клею, шліфувальні диски;
 • ножі-очисники конвеєрної стрічки (скребки для конвеєра): керамічні та поліуретанові.