Футерувальна гума для приводних барабанів конвеєрів

Важливим завданням виробничого процесу є захист обладнання від зовнішнього механічного впливу. Це в першу чергу стосується захисту приводних барабанів конвеєрних ліній. Захист барабанів методом футерування підвищує час безаварійної роботи конвеєра, збільшує час експлуатації обладнання та підвищує рентабельність виробництва.

Для чого потрібне футерування

Футерувальний захист у конвеєрних барабанах має дві основні функції. По-перше, вона підвищує зчеплення між стрічкою та власне барабаном. По-друге, гума захищає від пошкодження барабана. Крім цього, футерувальний матеріал знижує навантаження на стрічку, зменшуючи її натяг і захищаючи з’єднання стиків, зменшує шум і вібрацію конвеєра, стабілізує стрічку, скорочує навантаження на привід. Це забезпечує тривалу та надійну роботу всього конвеєра, а також підвищує його продуктивність.

Футерівка спеціальною гумою знижує ймовірність наступних порушень виробничого процесу:

 • Схід стрічки;
 • Знос бортів стрічки;
 • Зміщення вантажу, що переміщується за межі конвеєра;
 • Прослизання та вібрація конвеєрної стрічки;
 • Загоряння стрічки.
 • Матеріали та методи футерування

Вибір футерувальної гуми залежить від умов експлуатації, навантажень, призначення конвеєра та розміру барабана. Залежно від цього визначається товщина, твердість, характеристики протектора футерувального матеріалу. У процесі футерування на поверхні барабана формується захисний шар із гуми, гумо-керамічного матеріалу, поліуретану.

Залежно від виду виробництва застосовують футерувальну гуму таких типів:

 • Загального застосування;
 • Маслостійка;
 • Для роботи в шахтах;
 • Зношостійка;
 • Для харчового виробництва.

Для футеровки барабанів, що відхиляють, з можливістю руху стрічки в різних напрямках і зазвичай використовуються на довгих конвеєрах, застосовується гладка гума. У харчовій промисловості використовується біла гума футерівки, яка може мати свою спеціалізацію, наприклад, для переробки цукру або інших сипучих продуктів або для виробництва рослинної олії.

Способи футерування барабанів

Найбільш ефективним методом футерування барабанів вважається гаряча вулканізація. Вона проводиться у заводських умовах, в автоклаві. Необхідний склад футеровки наноситься на барабан, а потім відбувається власне вулканізація, в умовах високого тиску і температури. Після вулканізації барабан покривається монолітним захисним шаром, що характеризується високою стійкістю до стирання. Гаряча вулканізація може застосовуватися при футеруванні барабанів будь-якого типу. Але граничний розмір барабана може бути обмежений розмірами автоклаву. Крім того, цей спосіб футерування є найдорожчим.

При холодній вулканізації  всі роботи проводяться на місці. Після очищення барабана абразивними засобами проводиться установка листів гуми футеровки спеціальними, багатокомпонентними, клейовими системами. Холодний метод футерування характеризується високою швидкістю робіт, оскільки зняття барабана в даному випадку не потрібно, і футерування проводиться без застосування спеціального обладнання безпосередньо на конвеєрі.

Все необхідне для ремонту конвеєрних стрічок прямого постачальника!

+38 067 484 49 31

ТОВ НВП «Укренергопостач» займається професійним ремонтом конвеєрних стрічок та футеруванням приводних барабанів конвеєрів по всій Україні. Супутнім напрямком професійної діяльності є постачання необхідних інструментів, комплектуючих та пристроїв для ремонту та обслуговування конвеєрів.

У нас можна придбати:

 • клеї, адгезиви та розчини, у тому числі двокомпонентний клей холодної вулканізації TP100;
 • футерувальна та ущільнювальна гума для ремонту конвеєрних стрічок та футерування барабанів;
 • екструдери-пістолети для клею, шліфувальні диски;
 • ножі-очисники конвеєрної стрічки (скребки для конвеєра): керамічні та поліуретанові.