Центрування конвеєрної стрічки – важливий фактор безперебійної роботи

Багаторічний досвід використання конвеєрних систем виявив, що сходження або усунення робочого полотна, які є основною причиною їх збоїв, спричинено порушенням центрування. Причини відхилення від центру елемента, що рухається, можуть бути різними.

Відхилення можуть виникнути у разі:

 • Руху на підвищеній швидкості.
 • Існування на трасі поворотних ділянок.
 • Помилки, допущені під час встановлення барабанів та роликоопор.

Пошкодженням дорогого тягового та вантажонесучого органу нерідко викликає бічний сход транспортерної стрічки. А це може призвести до аварійних та небезпечних ситуацій.

Центрування конвеєрної стрічки передбачає регулювання робочої смуги за допомогою регулюючих спеціальних роликів, що встановлюються замість звичайних роликових опор. Основна відмінна особливість такого регулюючого пристрою – це наявність двох рам, одна з яких нерухома і фіксує центральний ролик, а інша має рухливу конструкцію, з бічними роликами. Вона прикріплюється до центрального ролика.

Якщо полотно рухається по прямій лінії, то регулюючі ролики в цьому випадку просто його підтримують як звичайні роликоопори. Але якщо відбувається бічне зміщення полотна, посилюється тиску на один із роликів, закріплених шарнірно, зрушуючи його і нахиляючи у бік смугового сходу. У цьому випадку регулюючий ролик дозволяє зберігати постійно правильне центрування, підправляючи рух стрічки на поворотних ділянках.

Утримання полотна конвеєра у правильному становищі під час руху як перешкоджає бічному сходу його, а й виключає простої устаткування, які б виникнути у разі. Завдяки застосуванню саморегулюючого пристрою, продуктивність обладнання значно підвищується, об’єм просипу обмежується і значно зменшується поширення пилоутворювального матеріалу.

Дуже важливо перед встановленням роликів для центрування стрічки конвеєра правильно визначити причину сходження робочого полотна та постаратися усунути.

Причинами можуть бути:

 • Спотворення положення роликових опор та барабанів.
 • Бічне завантаження на транспортерну смугу матеріалів.
 • Порушення геометрії для поздовжньої транспортерної осі.
 • Перекоси, які були зроблені під час процедури зрощування країв транспортерної стрічки.

Центрування стрічки конвеєра включено в комплекс послуг з обслуговування транспортерів, що надаються, і виконується при її монтажі. ТОВ НВП «Укренергопостач» займається постачанням комплектуючих для промислових конвеєрів, у тому числі регулюючих роликів для центрування стрічок транспортерів. Також підприємство виконує сервісну підтримку.

Для уточнення інформації про це можна зв’язатися зі співробітниками компанії за телефоном: +38 (067) 484-49-31

Все необхідне для ремонту конвеєрних стрічок прямого постачальника!

+38 067 484 49 31

ТОВ НВП «Укренергопостач» займається професійним ремонтом конвеєрних стрічок та футеруванням приводних барабанів конвеєрів по всій Україні. Супутнім напрямком професійної діяльності є постачання необхідних інструментів, комплектуючих та пристроїв для ремонту та обслуговування конвеєрів.

У нас можна придбати:

 • клеї, адгезиви та розчини, у тому числі двокомпонентний клей холодної вулканізації TP100;
 • футерувальна та ущільнювальна гума для ремонту конвеєрних стрічок та футерування барабанів;
 • екструдери-пістолети для клею, шліфувальні диски;
 • ножі-очисники конвеєрної стрічки (скребки для конвеєра): керамічні та поліуретанові.