Чому ламається конвеєр - основні причини та способи їх усунення

В силу успішного застосування стрічкові конвеєри можна зарахувати до обладнання, що найбільше затребуване в промисловості. Вони часто встановлюються на торгових складах, забезпечуючи безперебійне транспортування різноманітних вантажів – у штучних компактних упаковках та сипких.

Різновиди універсальних механізмів переміщення

В основі їх широкого використання є висока продуктивність. Плюс можливість доставки вантажів на пристойні відстані із регульованою швидкістю. Варіації установки мають на увазі роботу не тільки в горизонтальному положенні. Кут нахилу транспортера за потреби змінюється.

Додаткові опції можуть включати колеса для пересування, телескопічні механізми, що змінюють довжину конвеєрної стрічки, що створюють вантажам особливий мікроклімат електрошафи. Виділяють такі типи устаткування:

  • Жолобчасті вантажно-розвантажувальні складські транспортери з роликовими опорами.
  • Прямі конвеєри автоматизованих виробничих ліній зі стаціонарною підлоговою або підвісною установкою.
  • Похилого типу.
  • Пересувні колеса.

Якість монтажу – запорука стабільної та довгої роботи

Переваги їх використання виявляються за умови надійності обладнання в експлуатації. А це безпосередньо залежить від якості всіх його вузлів, грамотного збирання на місці. Монтаж транспортера здійснюється спеціалістами за певними правилами. Він починається із розбивки осей. Потім настає черга приводної станції.

Оскільки несправності дуже часто залежать від технології кріплення, цьому етапу при установці приділяють особливо пильну увагу. Особливості конструкції диктують вибір варіацій кріплення. Штирі використовуються при бездоганній стійкості основи. Інакше вдаються до розпірок.

Є варіант фундаментної установки за наявності забетонованої основи. Потім у монтажних роботах переходять до ставу. І послідовно – до хвостової частини. Будь-які допущені вигини осі призведуть до неполадок, що порушують злагоджене функціонування всієї системи транспортування через злітальну стрічку.

Варіанти поширених несправностей стрічкових конвеєрів

Кожна деталь і всі вузли ретельно зачищаються і промиваються. Після цього легко виявляються тріщини на них, вибоїни металу і можна перевірити наявність таких дефектів. Попередня підготовка включає точні виміри. Це найважливіша частина дефектування. Якщо її проігнорувати, виникають такі проблеми:

  • Викривлення рами транспортера.
  • Осів відхилення з недостатнім стикуванням стрічки.
  • Перекос опорних роликів – вертикальний, горизонтальний.
  • Не досягнуто паралельності осей приводного та натяжного барабана.
  • Порушення горизонтальної прямолінійності стрічки.
  • Несиметричність за шириною під час натягу.

Щоденні перевірки конвеєрів перед запуском гарантують своєчасне виявлення дефектів. Вони включають обов’язковий огляд кожного вузла та всіх роликів. Щомісяця проводяться заплановані профілактичні заходи із заміною робочих рідин, мастильних матеріалів. Виконується за потребою ремонт вузлів.

Причини неполадок, способи усунення

Найчастіше зустрічаються:

  1. Заклинювання роликів, катків, барабанів та інших частин стрічкового конвеєра, що створює перешкоди для їх вільного обертання. Причини можуть ховатися у розколотому корпусі підшипників кочення, у зносі деталей лабіринтного ущільнення. Виправляється недолік заміною непридатних деталей, мастилом та розбиранням підшипника.
  2. Перегрів встановлених у барабанах підшипників. Серед можливих причин висихання мастила, поломка сепаратора підшипникового, засмічення лабіринтного ущільнення. Усувається промиванням з наступним новим змащуванням. Або демонтаж підшипника для його заміни.
  3. Збої стрічки, що повторюються, в сторони. Так відбувається при підвищеній жорсткості самої стрічки, похибках у складанні вузлів, відхиленнях від центру при завантаженні. Для виправлення стрічку із зайвою жорсткістю замінюють більш відповідну. Або слідують шляхом зменшення прокладок. Варіантом дій буде невеликий нахил роликів усередину, додавання стрічки зблокованих напрямних. Перевіряється та регулюється до стандартних параметрів кріплення вузлів.

Безпека ремонту вимагає відключення конвеєра при аномальних шумах редуктора, розривах стрічки. І у всіх ситуаціях з несправностями гальм, що виникли, при помітному витіканні з вузлів масла.

Все необхідне для ремонту конвеєрних стрічок прямого постачальника!

+38 067 484 49 31

ТОВ НВП «Укренергопостач» займається професійним ремонтом конвеєрних стрічок та футеруванням приводних барабанів конвеєрів по всій Україні. Супутнім напрямком професійної діяльності є постачання необхідних інструментів, комплектуючих та пристроїв для ремонту та обслуговування конвеєрів.

У нас можна придбати:

  • клеї, адгезиви та розчини, у тому числі двокомпонентний клей холодної вулканізації TP100;
  • футерувальна та ущільнювальна гума для ремонту конвеєрних стрічок та футерування барабанів;
  • екструдери-пістолети для клею, шліфувальні диски;
  • ножі-очисники конвеєрної стрічки (скребки для конвеєра): керамічні та поліуретанові.