Стикування конвеєрних стрічок

Зручність застосування конвеєрного транспорту на різних виробництвах (металургійному, гірничодобувному, хімічному, харчовому, будівельному та інших) залежить не тільки від якості стрічки конвеєра, а й від того, наскільки професійно було зроблено стикування стрічки перед введенням в роботу. Більшість конвеєрів на виробництвах (близько 60%) простоює саме через ремонт або порушення цілісності стикових з’єднань цих конвеєрних стрічок. Багато професіоналів рекомендують саме стикування конвеєрної стрічки методом гарячої вулканізації, оскільки це найміцніший і найдовший метод.

За багато років роботи наша компанія прийшла до трьох найефективніших видів стиків конвеєрних стрічок:

  1. Механічне з’єднання
  2. Холодна вулканізація
  3. Гаряча вулканізація

При стикуванні з’єднання конвеєрної стрічки одним з представлених способів, його міцність залежить від:

  1. Кваліфікованість робочого персоналу
  2. Чіткому дотриманню регламенту робіт під час стикування стрічок
  3. Якості матеріалів, які використовуються для стикування

Правильно виконане стикування стрічки конвеєра – найважливіший виробничий процес

Увага до цього питання зумовлена ​​тим, що саме від міцності швів стикових залежить зручність використання обладнання. Через роки роботи ми з’ясували, що більшість поломок пов’язані з урвищем стрічок, оскільки вони найбільш завантажені. Тому забезпечення довговічності та надійності полотна – головне завдання майстрів-ремонтників.

На власному досвіді стикування конвеєрних стрічок ми з’ясували, що використовують в основному три способи, які показали себе як найбільш ефективними засобами з’єднання – це холодна вулканізація, гаряча вулканізація та механічна стикування. Кожен із представлених способів стикування має свої особливості. З цієї причини підбір раціонального варіанту здійснюється виходячи з функціонального призначення конвеєра та умов його експлуатації.

Стикування конвеєрної стрічки гарячою вулканізацією

Стикування стрічок конвеєра за допомогою гарячої вулканізації полягає в нагріванні полотна в місці передбачуваного стику. На початку краю полотна роз'єднуються та промазуються клеєм, а далі поєднуються в місці стику та проварюються пресом. Гідність гарячої вулканізації у формуванні єдиної структури стрічки, що створює цілісне полотно. У результаті ми отримуємо ділянку з'єднання, яка не поступається за міцністю іншим частинам стрічки. Головним недоліком такого способу з'єднання є трудомісткість і тривалість виробничого процесу, що суттєво відбивається на вартості самого продукту.

За холодної вулканізації таких проблем немає. Не потрібно мати спеціальне обладнання, а отже, скорочується час роботи (приблизно в 2 рази), трудовитрати і, що важливо, вартість робіт!

Стикування конвеєрної стрічки холодною вулканізацією

Принцип холодної вулканізації полягає у розшаруванні країв відрізків із використанням спеціального клею. При цьому щільність шва становить близько 70% від нерозривності самого полотна. Використання такого методу повністю виправдане обладнанням, що діє за температури приміщення від -45 до +80°С. Але для здійснення цього методу потрібно створення певних умов: потрібну плюсову температуру, повну відсутність пилу та вологість не нижче за точку роси.

Стикування конвеєрної стрічки механічним способом

Механічна стикування конвеєрних стрічок традиційно вважається найбільш швидким та зручним методом з'єднання. На відміну від холодної та гарячої вулканізації, цей спосіб не потребує спеціального обладнання, створення потрібних умов та не потребує оброблення країв стрічки. Його можна використовувати у будь-якій мірі запиленості та вологості приміщення. Принцип цього типу стикування полягає у використанні заклепок та болтів. При необхідності забезпечення роз'ємного з'єднання рекомендують використовувати шарнірний метод стикування конвеєрних стрічок.

+38 067 484 49 31

ТОВ НВП «Укренергопостач» займається професійним ремонтом конвеєрних стрічок та футеруванням приводних барабанів конвеєрів по всій Україні. Супутнім напрямком професійної діяльності є постачання необхідних інструментів, комплектуючих та пристроїв для ремонту та обслуговування конвеєрів.

У нас можна придбати:

  • клеї, адгезиви та розчини, у тому числі двокомпонентний клей холодної вулканізації TP100;
  • футерувальна та ущільнювальна гума для ремонту конвеєрних стрічок та футерування барабанів;
  • екструдери-пістолети для клею, шліфувальні диски;
  • ножі-очисники конвеєрної стрічки (скребки для конвеєра): керамічні та поліуретанові.

Україна, м. Одеса, вул. Середня, 10-б

+380674844931

ukres@ukr.net